Altcoins niszczy rozwój BTC, mówi Bitcoin Developer – I oto dlaczego

Przestrzeń kryptońska stanowi zjednoczony front dla osoby z zewnątrz, ale istnieją wewnętrzne frakcje. Podczas gdy niektórzy entuzjaści kryptografii i analitycy uważają, że Bitcoin i altcoiny uzupełniają się wzajemnie, są też tacy, którzy twierdzą, że Bitcoin byłby dalej w tyle, gdyby altcoiny nie kradły uwagi i zasobów ze swojego ekosystemu.

Według TheRustryTwit, dewelopera wolnego oprogramowania open source (FOSS), kodowanie błyskawicy Bitcoinów, altcoinów i ich następców jest najbardziej szkodliwą rzeczą, jaka przytrafiła się rozwojowi Bitcoinów.

„Największe szkody w rozwoju #Bitcoinów wyrządziły altcoiny i ich następcy. Hałas i wyłudzenie sprzężenia zwrotnego sprawiły, że cały anathema FOSS devs, nasi naturalni sojusznicy. Dlatego nie mam żadnej tolerancji dla altówek.“

Stwierdzenie to przyciągnęło dużą uwagę zwolenników altcoinów i maksymalistów Bitcoinów. W szczególności, twórca Syscoin’a Jagdeep Sidhu nalegał, aby Bitcoin Profit bardziej skorzystał z istnienia altcoinów.

„Alty są głównym powodem, dla którego wartość Bitcoina jest tam, gdzie jest dzisiaj, więc powinieneś być zadowolony, że są w pobliżu, a nie „zero tolerancji“.

Oszustwo Altcoins maskujące jako „Bitcoin“ jest problemem

Wiele oszustw zostało popełnionych w imię Bitcoina, szczególnie tam, gdzie piramidy są przedstawiane jako altcoiny z potencjałem Bitcoina, w tym Onecoin i OnePlus Token. Takie oszustwa rzutują na negatywny obraz Bitcoinów, co utrudnia zarówno jego przyjęcie, jak i przyciągnięcie większej liczby programistów do pracy nad rozwiązaniami skalującymi.

Ale tak jak Bitcoin, niektóre altcoiny mają ważną wartość technologiczną i przypadki użycia. Ethereum na przykład wprowadził technologię inteligentnych umów i przewyższył Bitcoin stale od czasu jego ICO.

Dlatego też stosunek do altcoinów przez maksymalistów bitcoinów jest problemem, a nie faktycznym istnieniem altcoinów, według Sidhu.

„Widoczność Bitcoin dostaje jak więcej ludzi dostaje się do ekstrakcji wartości ekosystemu z fiata do krypty, dając Bitcoin symbol złota w krypcie ekosystemu napędza „wartość wielu wymiarów“.

Jak wcześniej informował ZyCrypto, DeFi jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów rynku kryptograficznego, a jego wzrost można jeszcze bardziej wyeksponować poprzez realokację kapitału z kapsuły rynkowej Bitcoin.

Mimo że niektórzy nadal utrzymują negatywny wizerunek altcoinów, zainteresowanie DeFi wyraźnie wzrosło zarówno ze strony inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Dane z DeFi Pulse zarejestrowały pierwszy duży wzrost kapitalizacji rynku DeFi w 2019 czerwca na poziomie 600 milionów dolarów, który wzrósł do ponad 1,2 miliarda dolarów na początku 2020 roku i od tego czasu przekroczył 6 miliardów dolarów w sierpniu 2020 roku.

Ogromny potencjał DeFi został scementowany przez żetony montażowe, takie jak YFI monumentalne osiągnięcie ceny, która od tego czasu widziałem go przewyższają cenę bitcoin stać się najdroższym na świecie krypto-asset.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Post Navigation