15. April 2024

Opinia o Bitcoin Prime – opłaty

Bitcoin Prime jest profesjonalną giełdą. Oznacza to również, że opłaty są wystarczająco niskie dla profesjonalnych traderów. Opłaty początkowe na Bitcoin Prime Pro wynoszą 0,16% (Maker) i 0,26% (Taker). Przy wysokich wolumenach, opłaty te spadną aż do 0,00% (Maker) i 0,10% (Taker).

Jeśli mówimy o giełdach pro jak to, opłaty są zwykle w ballpark od 0,1% do 0,2%. Możemy bezpiecznie powiedzieć w tym przeglądzie Bitcoin Prime, że ta giełda ma konkurencyjne opłaty.

Jak wspomniano wcześniej, nie ma żadnych opłat przy wpłacaniu większości popularnych kryptowalut. Może być pobierana niewielka opłata, jeśli zdeponujesz jedną z mniejszych monet. Wszelkie możliwe opłaty są wymienione na stronie depozytu każdej monety.

Wypłaty zawsze zawierają opłatę. Tak jest w przypadku każdego pojedynczego portfela i giełdy. Opłaty są wypłacane górnikom/walidatorom blockchain w celu przetworzenia transakcji. Opłaty różnią się w zależności od kryptowaluty.

Depozyty dokonywane na walutach fiat są w większości przypadków darmowe. Wypłaty kosztują około jednego dolara.

Bezpieczeństwo Bitcoin Prime

Bitcoin Prime jest najbardziej znany ze swojego bezpieczeństwa. Zaufali mu traderzy o dużym wolumenie obrotów na całym świecie. Nie bez powodu Bitcoin Prime cieszy się tak dobrą reputacją – giełda oferuje wiele poziomów bezpieczeństwa. Kliknij swoje imię w menu głównym i wybierz Bezpieczeństwo.

Przegląd zabezpieczeń daje Ci możliwość przejrzenia aktywnych sesji i poprzednich logowań. Sprawdź, czy na liście nie ma żadnych podejrzanych prób. Z tej strony możesz również zmienić hasło.

Szczególnie ważna jest strona Ustawienia 2FA. Bitcoin Prime wymaga, abyś podczas logowania korzystał z 2FA.

Możesz użyć popularnej aplikacji Google Authenticator App lub aplikacji Yubikey. Jeśli zależy Ci na większym bezpieczeństwie, używaj 2FA również do potwierdzania transakcji i handlu!

Istnieje również opcja bezpieczeństwa zwana Globalną Blokadą Bezpieczeństwa. Oznacza to, że możesz zamrozić wszystkie opcje swojego konta na pewien czas. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego konta, nie będzie mógł dodać nowego adresu do wypłaty i opróżnić go.

Stakowanie na Bitcoin Prime

Stakowanie stało się niezwykle popularne w latach 2020 i 2021. Jest to sposób na uzyskanie pasywnego dochodu dla Twojej kryptowaluty. Stawki zaczynają się od kilku procent i idą aż do 20% lub nawet wyżej (APY). Staking jest jak wysoko oprocentowane konta bankowe, które mieliśmy kilkadziesiąt lat temu.

Jeśli jesteś maniakiem technologii i chcesz zainstalować swoje prywatne portfele, nie ma potrzeby stakowania za pośrednictwem Bitcoin Primea. Staking giełdowy pasuje do ludzi, którzy chcą przechowywać swoje kryptowaluty na giełdzie. Jeśli to robisz, dlaczego nie wykorzystać swoich monet do pracy?

Kliknij opcję Staking w menu głównym.

Możesz postawić osiem różnych kryptowalut i dwie waluty fiat (USD i EUR). Wysokość wypłacanych odsetek zależy od monety i może się zmieniać w czasie. Zazwyczaj mówimy o 5 do 15% APY.

Zapoznaj się z warunkami i zasadami przed rozpoczęciem stakowania. Chodzi o to, aby zablokować swoje monety na pewien okres czasu. Mogą istnieć pewne ograniczenia dotyczące tego, jak szybko możesz odzyskać swoje monety, jeśli potrzebujesz ich ponownie do handlu.